Előszó

Előző: A Ledger Nano S PLUS hardver-tárca használata

A kriptovaluták legbiztonságosabb tárolásának, kezelésének módja jelenleg egy hardveres pénztárca, például a Ledger Nano X vagy az S Plus. Offline módon tárolják a privát kulcsaidat (ezért hívják „cold wallet”-nek, azaz „hideg tárcának”) és lehetővé teszik a kriptovaluta tranzakciók megbízható aláírását, így az online térben biztonságban van a pénzed (és te is) a (kriptó) fenyegetésekkel szemben és független egy harmadik féltől (middle-man).

Kezeld biztonságosan!

A Ledger Nano S vagy X egy pendrive méretű, és könnyen csatlakoztatható eszköz számítógéphez (vagy okostelefonhoz), így biztonságosan küldheted, fogadhatod, vásárolhatod, és védheted meg a kriptovalutáidat bármikor, bárhol a mellékelt Ledger Live alkalmazással, ugyanakkor a Metamask szoftveres tárcával is könnyen használható.

Kényelem vagy biztonság?

A kényelem érdekében ne kockáztasd a vagyonod biztonságát!
Lehetséges, elsőre úgy tűnik, túl sok kattintásra van szükség egy tranzakció elindításához, aláírásához egy Ledger Nano-val, de ne feledd, hogy minden kattintás egy újabb biztonsági réteget ad hozzá a tranzakciókhoz! A szabály az, hogy minden tranzakciót egyértelműen alá kell írni a végrehajtás előtt. Hogyan működik mindez? A tranzakció részletei a Ledger Live applikációban, a képernyőn jelenik meg, és valóban csak néhány kattintás szükséges az áttekintéshez, a jóváhagyáshoz és a megerősítéshez. A Ledger nem köt kompromisszumot a biztonság terén, neked sem szabad. Egyszerűen nem éri meg, hogy feláldozd a kényelmet a pénzed biztonságának oltárán.

Együttműködés a szoftver tárcákkal

Biztonságosan csatlakozhatsz és bonyolíthatsz le tranzakciókat számos harmadik féltől származó pénztárcával és alkalmazással (pl. Metamask).
A Ledger pénztárcák biztonságos plug-and-play hozzáférést biztosítanak számos külső féltől származó pénztárcához és decentralizált applikációhoz. Így több lehetőséged van a Web3 világban. A privát kulcsaid és eszközeid biztonságban maradnak a Ledger Nano-val. A hackerek már több milliárd dollárnyi kriptót loptak el idén.

Találd ki, vajon hányszor törték fel a Ledger hardveres pénztárcát? Elárulom: EGYSZER SEM!

Jajj, elveszett, összetört, ellopták a Ledger-t!

A Ledger eszköz elvesztése, megsemmisülése nem jelenti, hogy mindened elveszett! A kriptovalutád a blokkláncon van, amelyhez a hidegtárcáddal (pl. Ledger) segítségével férhetsz hozzá, azaz a Ledger-en tárolt privát kulcsaiddal. Mindaddig, amíg az előzőleg papírra (lásd Recovery Sheet) feljegyzett, 24 szavas, titkos jelészavad nálad van (és más nem ismeri azt!) a helyreállítást biztonságban elvégezheted az új eszközre. Egyszerűen csak vásárolj egy másik Ledger Nano-t, és vissza tudod állítani a fiókokat (és a kriptovalutáidhoz szükséges privát kulcsot) a titkos 24 szavas jelszavad segítségével az új eszközre. ENNYI! Nem veszett kárba semmi!

Nyugi! Mindegy mennyi kriptovalutád van…

Gondolod, hogy nem érdemes egy hardveres pénztárcába fektetni, ha csak minimális kriptovalutád van? Akármi történhet, a tőzsde becsődöl vagy hacker támadás éri, stb. Akkor most gondod át újra: mennyibe kerül a nyugalom, amelyet hardveres pénztárcával kapsz? Biztos vagy benne, hogy nem éri meg ez a minimális befektetés?

KLIKK IDE, és szerezd be a Ledger tárcádat!

Olvasd el: Ha nem nálad van, NEM A TE PÉNZED!

(Ez a bejegyzés a ledger.com oldalán megjelent cikk alapján, annak átdolgozása, fordítása alapján készült.)